Попередити Чи Реанімувати

Ні для кого не буде новиною, що кожна рослина має генетичний потенціал урожайності закладений самою природою і, значною мірою, селекціонерами. Проте, чимало біотичних й абіотичних чинників не завжди дають змогу його розкрити. Адже маленька рослинка, що активно проростає із насінини, дуже чутлива не лише до високих чи низьких температур, надлишку чи браку вологи тощо, а й до ворожих оргазмів, які її оточують – грибів і бактерій, ґрунтових шкідників. Як наслідок, тільки на перших етапах проростання через несприятливі умови рослина може втратити понад 50% свого генетичного потенціалу врожайності.

 

Чого остерігатися?

Головними факторами ризику у весняно-літній період на полях є негативний вплив низьких температур після відновлення вегетації або на початку проростання і недостатня вологозабезпеченість або посуха у період критичних фаз росту.

У зв’язку з дією стресових факторів у рослини знижується імунітет та, як наслідок, підвищується ризик ураження хворобами.

Посуха, високі та низькі температури, пестицидні обробки призводять до таких фізіологічних порушень у процесах обміну речовин: білок розкладається на компоненти, виробляється гормон старіння етилен, руйнується коренева система, рослина формує вегетативні органи.

За нормальних умов обмін речовин відновлюється, але втрати урожаю неминучі. Людина неспроможна підкорити сили природи, втім деякі технологічні розробки можуть допомогти рослині подолати наслідки стресових факторів або підготуватися до них.


Захистити

Функцію захисту рослин від різного роду шкідливих організмів на певній культурі або групі культур, як правило, успішно виконують якісні засоби захисту рослин, використання яких допомагає зберегти кількість та якість урожаю. Деякі з них мають додатковий позитивний фізіологічний вплив на культурні рослини.

Для гарантованого надійного захисту та стимулювання вегетації рослин від найширшого спектра загроз експертиагрономи рекомендують комбінувати інсектицидні та фунгіцидні протруйники з високоефективними стимуляторами росту та антистресантами.

Лише комплексний підхід може створити вашим посівам оптимальні умови для вдалого старту та подальшої стійкості рослин до стресових чинників, а також продемонструвати достойний рівень урожайності в кінці сезону. Результати низки прикладних досліджень свідчать про потужний стимулюючий вплив комплексу гуміново-фульвових кислот на рослини.


Попередити

КОРЕНЕВА СИСТЕМА. Розвинена коренева система – основа ефективного живлення та вологоспоживання с.-г. культур. Щоб попередити повне чи часткове відмирання кореневої системи та стимулювати її ріст і розвиток, потрібно застосовувати стимулятори росту на початкових етапах вегетації, а також обробляти посівний матеріал препаратами-стимуляторами. Сьогодні як у вчених, так і в аграріїв-практиків, не виникає сумнівів щодо стимулюючої дії гумінових і фульвових кислот на рослину. Ці речовини стимулюють розвиток кореневої системи на 25 - 30 %, що дає рослині змогу сформувати потужну кореневу систему та засвоювати вологу з нижніх шарів ґрунту і більше поживних речовин. Це підвищує загальну стресостійкість рослини як до посухи, так і до інших чинників, а також збільшує врожайність.

НЕДОСТАТНЯ ВОЛОГА. Досить часто запасів вологи недостатньо для закладання структурних одиниць урожаю, що відповідає потенціалу сорту чи гібриду. Недовготривала посуха спричиняє зниження в’язкості цитоплазми та сповільнює ростові процеси. Рослини забезпечують стійкість до нестачі вологи шляхом утримання води в клітинах і запобігання її втратам.

На жаль, ми не можемо впливати на вологозабезпечення і залежимо від погоди. Втім, ми здатні підвищити ефективність використання наявної вологи сільськогосподарськими культурами. Забезпечити рослину основними елементами живлення дають можливість висококонцентровані рідкі комплексні добрива, але важливо, щоб вони були в доступній для рослин формі. В умовах посухи обприскування рослин гуміновими та фульвовими кислотами зменшує коефіцієнт транспірації на 17-25 %. Це дозволяє рослині синтезувати до 25 % більше органічної речовини і, відповідно, врожаю з цієї ж кількості доступної вологи.

ТЕМПЕРАТУРНІ КОЛИВАННЯ. Рослини мають властивість адаптуватися до екстремальних температур або різких температурних коливань унаслідок реалізації складних фізіолого-біохімічних процесів і молекулярно-генетичних механізмів. Своєчасний відтік води з протопласту до міжклітинників є одним із механізмів високої морозостійкості рослин, оскільки дає змогу уникнути утворення льоду всередині клітини. Збереження води у незамерзлому стані в клітинах загартованих рослин досягається в результаті змін осмотичної сили розчинів унаслідок накопичення розчинних цукрів, білків, вільних амінокислот (зокрема проліну та гібереліну) та інших осмотичноактивних сполук.

Обробка насіння с.-г. культур гуматами або обробка впродовж вегетації дозволяє в умовах зниження температури на 1-3 °С від мінімально допустимої відновити нормальний метаболізм у клітинах рослин, підвищити здатність кореневої системи всмоктувати поживні речовини, попередити відставання у темпах росту та розвитку рослин.

Обприскування рослин гуміновими та фульвовими кислотами допомагає підтримати процес фотосинтезу в умовах перевищення максимально допустимих температур. Це дозволяє рослинам рости та розвиватися в умовах, коли температура навколишнього середовища сягає вище 33-36 °С, що особливо актуально для більшості регіонів України. Обприскування посівів гуміновими та фульвовими кислотами потрібно проводити за 5-6 днів до можливих температурних змін.

ПЕСТИЦИДНИЙ СТРЕС. Аграрії виконують пестицидний обробіток полів, що підсилює наявний стрес або завдає стресу хімічним навантаженням. Рослинам самостійно здолати цей стрес без значних втрат урожайності просто неможливо. Завдання агронома – активізувати у рослині синтез необхідних білкових речовин, завдяки внесенню незамінних L-амінокислот. Рослини, які були швидко виведені зі стресу, можуть стрімко активізувати свій розвиток, але для цього їм потрібні великі затрати енергії на біохімічні перетворення.

Обробка рослин гуміновими та фульвовими речовинами сприяє зв’язуванню пестицидів і важких металів у нерухому форму, запобігаючи їхньому проникненню у воду та корені рослини, і абсорбції токсичних хімічних речовин. Посіви не втрачають 3 - 7 днів вегетації на вихід зі стресового стану, долають пестицидний стрес і відновлюють нормальний метаболізм у клітинах рослини. Знижується небезпечний рівень нітратів у рослині. Дослідженнями встановлено, що через підвищення імунітету рослин подовжується період захисної дії фунгіцидів, внаслідок чого рослини довше плодоносять.


Врятувати

Рослини мають дуже високу відновлювальну здатність. Основне завдання – допомогти посівам швидше відновитися та вийти зі стресу.

Якщо все ж таки було обрано метод працювати антистресантами та стимуляторами росту безпосередньо при настанні несприятливих умов, тобто «по факту», то єдиний спосіб допомогти рослині – це вносити швидкозасвоювані легкодоступні препарати на основі гумату калію, фульвату калію з амінокислотами та мікроелементами. Кількість обробок повинна складати не менше 2-х разів з моменти появу перших ознак проблеми.

Тільки в цьому випадку буде можливість врятувати ті дорогоцінні зусилля та гроші, які вже було вкладено в кожен гектар поля, та зібрати запланований врожай.

Для того, щоб не працювати методом «по факту», необхідно планувати роботу антистресантами та стимуляторами в полі, починаючи з обробки посівного матеріалу та застосовувати до 2-3-х обробок по листу в одній баковій суміші з іншими препаратами. Це дасть можливість суттєво зекономити на внесенні та зберегти ті цінні центнери, що «стреси забирають» щороку!

Працюємо, щоб збільшити Ваш врожай!
Для додаткових консультацій та замовлень звертайтесь за телефонами ▼тут▼

Ми завжди раді вам допомогти

*

Ми готові відповісти на будь-яке ваше запитання найбільш зручним для Вас чином

 

Зателефонуйте нам

Наша гаряча лінія доступна для вас
(050) 928 40 34, (067) 000 11 58
Понеділок-П'ятниця: з 08-00 до 21-00
Субота: з 08-00 до 20-00

 

Залиште повідомлення

Залиште ваше повідомплення в цій формі! Ми отримаємо його на e-mail та обов'язково надамо відповідь найближчим часом. Детальніше >>>

 

Консультація онлайн

Онлайн чат зі спеціалістом 24/7, адже ми не можемо залишити без уваги жодного клієнта. Завжди Вам раді!
Отримати консультацію онлайн >>>