Як підвищити морозостійкість озимих застосовуючи гумат калію?

На практиці агрономами України доведено, що застосування гумату калію підвищує морозостійкість рослин вдвічі.

На початковій стадії вегетації озимих культур, тобто восени, обробка рослин гуматом калію є життєво необхідною, адже підвищує морозостійкість посівів.Обробка озимих гуматом калію восени в процесі вегетації забезпечує підвищення морозостійкості посівів, чим підвищує рівень виживання рослин. Тому важливо ще з осені подбати про вражай озимих культур.

Чому ж так важливо підвищувати рівень морозостійкості рослин?

За останні 5 років на території України дуже змінилися кліматичні умови. Безпосередньо, різкі перепади температур, надмірні чи недостатні опади спричиняють стрес для рослин, що призводить до втрати врожайності. В деяких випадках, навіть до 50-60%.

Основною причиною вимерзання озимих посівів є різкі зміни температури. Різке зниження температури спричиняє утворення кристалів льоду в середині клітин, що пошкоджує їх структуру та призводить до розривів оболонки клітин рослини. Після таких пошкоджень імовірність виживання рослини дуже мала, а повне відновлення родючості вцілілих рослин неможлива.

При повільному зниженні температури кристалики льоду утворюються в міжклітинному просторі та не завдають значної шкоди клітинам. А при повільному відтаюванні вода весною знову засвоюється рослиною. Тобто шкідливе швидке зниження температури з утворенням льоду в клітинах рослини.


Чому озимі посіви потребують обробки гуматом калію для підвищення показника морозостійкості?

Застосування гумату калію стимулює процес накопичення цукрів та поживних речовин в рослинах озимих посівів (озимої пшениці, проса, жита, озимого ріпаку та озимої вики). Даний процес робить сік рослин більш концентрованим, а тому температура замерзання значно знижується. При цьому зниження кількості води в тілі рослини, зменшує кількість кристалів льоду, які можуть утворитись. До того ж лід утворюється в міжклітинному просторі, що додатково зменшує ушкодження рослини в період низьких температур.

Важливо зазначити, що погіршує стан високий рівень води в рослині, адже тоді збільшується кількість льоду, що може утворитись в клітині. На даний фактор позитивно впливає гумат калію при обробці ним озимого поля.

Таким чином значно зростає морозостійкість рослин, що забезпечує збереження озимих посівів. Такі посіви часто не гинуть лише при безсніжній зимі з довгими та суворими морозами.


Застосування гумату калію пришвидшує відновлення рослин весною

Застосування гумату калію стимулює розвиток потужної кореневої системи ще восени, що є основою для швидкого відновлення рослин весною. Адже підвищується здатність рослин до засвоєння поживних речовин.

Накопичені поживні речовини осінню в хлоропластах, цитоплазмі та клітинному соку стають важливим запасом «будівельного матеріалу» рослин. Такий запас дає поштовх до активного росту і розвитку без виснаження рослин.

Таким чином органічне добриво ТМ «Українські гумати» підвищує стресостійкість рослин та виступає стимулятором росту.


 Рекомендуємо обробляти посівний матеріал з розрахунку 200 г гумату калію «Українські гумати» на 1 тону зерна.

А також важливо обприскувати органічним добривом ТМ «Українські гумати» озимі посіви, а саме: посіви озимої пшениці, жита та ячменю, посіви озимого ріпаку та вики (горошку). Звертаємо увагу, що рекомендована норма внесення препарату становить 150г/1га, восени потреба в обробці ЛИШЕ один раз!

Збережіть врожай озимих з осені!

Замовляйте та отримайте додаткову консультацію за телефонами:
(067) 000-11-58, (050) 928-40-34

Ми завжди раді вам допомогти

*

Ми готові відповісти на будь-яке ваше запитання найбільш зручним для Вас чином

 

Зателефонуйте нам

Наша гаряча лінія доступна для вас
(050) 928 40 34, (067) 000 11 58
Понеділок-П'ятниця: з 08-00 до 21-00
Субота: з 08-00 до 20-00

 

Залиште повідомлення

Залиште ваше повідомплення в цій формі! Ми отримаємо його на e-mail та обов'язково надамо відповідь найближчим часом. Детальніше >>>

 

Консультація онлайн

Онлайн чат зі спеціалістом 24/7, адже ми не можемо залишити без уваги жодного клієнта. Завжди Вам раді!
Отримати консультацію онлайн >>>