Гумат калію: функції гумінових речовин

Гумінові речовини утворюються в процесі гуміфікації органічних залишків. Тобто гумінові речовини перебувають в складі гумусу, який забезпечує родючість ґрунту. 

Гумінові речовини це органічна основа живлення рослин.

Гумінові речовини – високомолекулярні сполуки, які здатні накопичувати енергію та елементи живлення. Вони значною мірою нівелюють вплив токсичних речовин на живі організми. Таким чином, гумінові речовини мають виключно позитивний вплив на рослини. Гумінові речовини підвищують активність ферментів, за рахунок чого покращується газообмін та дихання тканин. Отже, гумінові речовини активізують метаболізм та процеси регенерації.

До гумінових речовин відносять
• прогумінові речовини;
• гуміни;
• гумусові кислоти.

Найактивніші серед гумінових речовин є гумусові кислоти, до яких відносяться гумінові кислоти та фульвові кислоти. Саме солі цих кислот складають основу органічних добрив нового покоління.

Основні функції гумінових речовин

1. Акумулятивна.

Гумінові речовини накопичують енергію та хімічні елементи, такі як вуглець, азот, кисень, фосфор, катіони металів, мікроелементи та ін. Віддаючи накопичені елементи живлення вони здатні стимулювати та підтримувати повноцінне живлення рослин. Проте, варто зазначити, що гумінові речовини не перенасичують рослини поживними елементами, адже процес передачі відбувається поступово. Таким чином, поживні речовини зберігаються, ніби в «комірчині», до моменту коли стануть необхідні для рослини.

2. Транспортна.

Транспортування поживних речовин безпосередньо до клітин рослини є однією з найважливіших функцій гумінових речовин. Адже завдяки цьому поживні речовини засвоюються вчасно та швидко, до того як з'являться наслідки дефіциту елементів живлення.

3. Регуляторна.

Дана функція розкриває комплексний вплив гумінових речовин на ґрунт, воду та живі організми. Гумінові речовини формують стійку структуру ґрунту, завдяки чому ґрунт краще втримує вологу та мікроелементи, зменшуючи цим ерозійні процеси. Також гумінові речовини регулюють живлення рослин, впливаючи на рівень розчинності мінеральних компонентів.

4. Захисна.

Дана функція полягає в здатності гумінових речовин зв’язувати токсичні та радіонуклідні речовини, навіть інкорпорувати пестициди, очищуючи цим ґрунт та воду. Завдяки такому впливу гумінових речовин плоди стають безпечнішими та кориснішими.

5. Фізіологічна.

Гумінові речовини, особливо кислоти та їх солі, завдяки позитивному впливу на живлення рослин, здатні виступати стимуляторами росту, стимулювати проростання зерна та підвищувати стійкість організму рослин до запальних процесів.

Таким чином, органічні добрива на основі гумінових речовин (солі гумінових та фульвових кислот) - це те, що потрібно для збільшення врожайності та покращення якісних характеристик врожаю. Тому, досвідчені аграрії обирають органічне добриво ТМ «Українські гумати», що містить комплекс солей фульфових, гумінових та дикарбонових кислот.

Подбайте про Ваш урожай вже сьогодні!

Замовляйте органічне добриво ТМ «Українські гумати» за телефонами:
(067) 000-11-58, (050) 928-40-34

Доставка від 10кг – безкоштовна!

Ми завжди раді вам допомогти

*

Ми готові відповісти на будь-яке ваше запитання найбільш зручним для Вас чином

 

Зателефонуйте нам

Наша гаряча лінія доступна для вас
(050) 928 40 34, (067) 000 11 58
Понеділок-П'ятниця: з 08-00 до 21-00
Субота: з 08-00 до 20-00

 

Залиште повідомлення

Залиште ваше повідомплення в цій формі! Ми отримаємо його на e-mail та обов'язково надамо відповідь найближчим часом. Детальніше >>>

 

Консультація онлайн

Онлайн чат зі спеціалістом 24/7, адже ми не можемо залишити без уваги жодного клієнта. Завжди Вам раді!
Отримати консультацію онлайн >>>