Важливість обробки ярих культур

Серйозне занепокоєння аномальними погодними явищами в Україні є у всіх причетних до сільського господарства. За останні двадцять років у середньому температура в Україні підвищилася на 1,1°С. Змінився характер зими. Спостерігаємо стрімке підвищення температури влітку, особливо в липні та серпні. Ці місяці стали на 1,5°С теплішими.

Вегетативний сезон останніми роками починається на 10-15 днів раніше. Майже щороку аграріям бракує 150-200 мм річних опадів. А ефективність опадів, які випали, зменшується через факт підвищення температури. Найбільшу проблему становить нестача опадів саме в період вегетації рослин.


Помилки «короткої» весни

Через коливання температури кожного року спостерігаємо явище «короткої весни». За зимовими холодами відразу настає літо. У гонитві за вологою землею та дружними сходами аграрії часто припускаються помилок, які можуть коштувати їм недоотримання прибутку.

Дуже часто весняний обробіток ґрунту та посівів роблять у фізіологічно нестиглий ґрунт, що має тоді такі наслідки: переущільнення посівного шару, подовження періоду появи сходів і погіршення їхньої якості.

Нестача агротехніки, побоювання втратити «вологий ґрунт», метушливість та весняний поспіх призводять до передчасних посівів ярих у холодний ґрунт. У цьому випадку посівний матеріал потрапляє в несприятливе стресове середовище та, замість швидкого запуску фізіологічних процесів, поживні речовини з ендосперми витрачаються на боротьбу зі стресом. Як наслідок – нерівномірні сходи з деформованими рослинами.

Вплинути на несприятливі погодні умови людина не в змозі, однак кожен аграрій здатний допомогти насінню боротися з ними.

Адже саме в рослині зберігається найвищий генетичний потенціал і тільки від дій досвідченого агронома залежить, яку його частину рослина зможе реалізувати.


Чому рослина втрачає потенціал?

До моменту сівби насіння перебуває у стані спокою, який обумовлений накопиченням абсцисової кислоти (гормону сну). Ферменти та фітогормони, які містить насіння, не активні саме через абсцисову кислоту. Для проростання зерна рівень останньої має знизитися, поступаючись гібереліну та ауксину. Проте за несприятливих умов ці гормональні зміни не відбуваються або проходять дуже повільно.

Як наслідок, період проростання подовжується, а сходи з’являються нерівномірними та дуже слабкими. У таких випадках насінню потрібні зовнішні джерела фізіологічно активних речовин, таких як фітогормони росту, гумінові, фульвові та карбонові кислоти. Ці речовини у рекомендованих нормах створюють гормональний баланс, необхідний для швидкого проростання.

Одним із найефективніших способів реалізувати потенціал урожайності ярих культур є збалансоване забезпечення елементами живлення впродовж усієї вегетації, починаючи з передпосівної обробки стимуляторами, антистресантами, фосфоровмісними добривами, низкою мікроелементів, солями гумінових, фульвових кислот, а також амінокислотами тощо.


Що треба для швидкого проростання

Передпосівна обробка насіння підвищує енергію проростання, польову схожість, а також стійкість рослин до несприятливих погодних умов і патогенів. Швидке проростання насіння дозволяє сходам ефективно використовувати вологу з верхнього шару ґрунту та сформувати оптимальну густоту стеблостою.

На початку свого росту сходи польових культур живляться поживними речовинами насіння, що містяться у сім’ядолях або ендоспермі, оскільки рослина ще нездатна поглинати поживні речовини кореневою системою, навіть за умови достатньої їхньої кількості у ґрунті.

 

Р На початку сходів величезне значення має забезпечення рослин фосфором (Р). Рослина під час проростання як джерело фосфору з насіння використовує запасну речовину фітин, бо з ґрунту слабо розвинена коренева система рослин на ранніх етапах розвитку засвоює фосфор погано. Крім того, за температури ґрунту менше 12°С проблема нестачі фосфору посилюється через низьку доступність поглинання мінеральних солей фосфору рослиною. Тому компенсувати дефіцит фітину має фосфор нанесений на насінину, завдяки чому рослина швидко сформує кореневу систему через яку поглинатиме фосфор із ґрунту.

 

Zn Під час проростання величезне значення з мікроелементів має цинк (Zn), який бере участь у синтезі білків, функціонуванні мембран, розтягуванні клітин і механізмах стійкості до стресових факторів. На практиці обробка насіння цинком сприяє кращому протистоянню ґрунтовим патогенам, істотно поліпшує поглинання фосфору, покращує розвиток кореневої системи та збільшує посухостійкість.

 

К Всі зернові на початкових етапах розвитку потребують також високого рівня забезпечення калієм (К). Навесні нестача калію знижує рівень ефективного використання вологи. Ба більше, нестача калію призводить до зниження засвоєння азоту.

Для поліпшення засвоювання поживних речовин із ґрунту та добрив, збільшення потужності їх поглинання, активізації фізіологічних процесів, підвищення імунітету рослини та стійкості до хвороб, насіння обробляють фізіологічно активними розчинами – гуміновими, фульвовими, карбоновими кислотами. Ці речовини закладають потенціал рослини й активізують енергію проростання навіть за холодових стресів. Солі цих кислот підтримують природний імунітет рослин, який допомагає підвищити їхню стійкість до будь-яких хвороб.


Важливість позакореневої обробки

Крім обробки посівного матеріалу, зважаючи на вищезазначені фактори стресу, не менш важлива для рослин нашої кліматичної зони обробка впродовж вегетації. Її потрібно проводити не менше 2-3 разів препаратами для зняття стресу та препаратами стимулювання до росту.

Критично важливо на кожному етапі розвитку рослини підтримувати розвиток її кореневої системи, забезпечувати активне споживання нею поживних речовин із ґрунту, підвищувати імунітет і стресостійкість рослини. Це все потребує додаткового забезпечення рослини комплексами мікроелементів, амінокислот, гуміновими та фульвовими кислотами. Вони добре справляються з усіма цими завданнями, стимулюючи ріст і розвиток органів рослини, зокрема кореневої системи та полегшують живлення мікроелементами, переводячи їх у легкодоступну форму та транспортуючи до клітин рослини.

Для консультацій та замовлень звертайтеся (067) 000-11-58, (050) 928-40-34

Ми завжди раді вам допомогти

*

Ми готові відповісти на будь-яке ваше запитання найбільш зручним для Вас чином

 

Зателефонуйте нам

Наша гаряча лінія доступна для вас
(050) 928 40 34, (067) 000 11 58
Понеділок-П'ятниця: з 08-00 до 21-00
Субота: з 08-00 до 20-00

 

Залиште повідомлення

Залиште ваше повідомплення в цій формі! Ми отримаємо його на e-mail та обов'язково надамо відповідь найближчим часом. Детальніше >>>

 

Консультація онлайн

Онлайн чат зі спеціалістом 24/7, адже ми не можемо залишити без уваги жодного клієнта. Завжди Вам раді!
Отримати консультацію онлайн >>>